Jak se zapojit

Máte dobrou myšlenku nebo prostě chuť změnit něco na vašem sídlišti? Požádejte si u nás o grant na realizaci vašich nápadů a my vám pomůžeme i s plánováním a zapojováním veřejnosti.

Nadace OKD vyhlašuje již 3. výzvu pro předkládání žádostí do programu Sídliště žije, který se zaměřuje na podporu obnovy nebo tvorby veřejných prostranství na sídlištích a současně oživení aktivit místní komunity. Významnou roli přitom plní aktivní účast veřejnosti. Výzvu vyhlašujeme 11.11.2013.

Jak grantové řízení probíhá?

Nemusíte mít obavy z toho, že nemáte připravený „hotový“ projekt. Výběrové řízení totiž probíhá ve dvou kolech. V  prvním kole můžete předkládat pouze projektový záměr. Řekněme rozpracovanou vizi. Pokud budete vybráni, pomůžeme Vám s dalšími kroky jak my, tak odborníci na zapojování veřejnosti a úpravu veřejných prostor. Za jejich odborné asistence připravíte projektový záměr a pokud bude stát za to, získáte od nás grant na realizaci celého projektu.

Informace o výzvě

Veškeré informace o podmínkách grantového řízení najdete v níže uvedených dokumentech:

Žádosti o nadační příspěvek přijímáme výhradně prostřednictvím databazového systému Grantys. Žádost není možné zasílat poštou. Nemusíte se obávat složitých operací na vašem počítači. Se vším Vám poradí „Manuál k systému Grantys .V případě, že odpověď na své dotazy v manuálu nenajdete, je vám k dispozici technická podpora na tel. čísle: 515 903 115. Dotazy prosím nenechávejte na poslední chvíli.

Oprávnění žadatelé o grant:

  • Občanská sdružení
  • Obecně prospěšné společnosti
  • Církevní organizace
  • Příspěvkové organizace
  • Sdružení a spolky obcí
  • Obce

Máte dobrý nápad a chuť se zapojit, ale nejste členem žádné organizace? Zkuste ze obrátit na sdružení při základních či mateřských školách, na domy dětí a mládeže nebo na kulturní domy. V nich pracují velmi ochotní lidé, kterým na prostředí, ve kterém žijete, také záleží!

Kontakt

V případě dotazů se obracejte na:

Nikola Vavrous e-mail vavrous@nadaceokd.cz , tel:  596 262 118

Držíme vám palce!

Tým Nadace OKD